POMYSŁ NA URODZINY, CZYLI JAK ZORGANIZOWAĆ TEMATYCZNE PRZYJĘCIE DLA DZIECKA W DOMU? 0
POMYSŁ NA URODZINY, CZYLI JAK ZORGANIZOWAĆ TEMATYCZNE PRZYJĘCIE DLA DZIECKA W DOMU?

Kiedy w kalendarzu nieubłaganie zbliża się data urodzin Naszego dziecka, każdy rodzic staje w obliczu trudnego wyboru, gdzie urządzić przyjęcie urodzinowe. Wynająć salę czy klubik malucha? A może urządzić przyjęcie urodzinowe w domu? Według Nas odpowiedź jest prosta - przyjęcie w domu z wymarzonym motywem. Wizja ogromu pracy u niejednego z Nas wywołuje mały atak paniki. Bez obaw. Podamy Ci kilka wskazówek, jak urządzić wyjątkowe urodziny dziecka we własnym domu i nie zwariować.

Po pierwsze, daj sobie czas na zorganizowanie tego wydarzenia. Oczywiście wszystko można zorganizować w przeciągu kilku godzin. Tylko po co dokładać sobie stresów i po omacku wybierać wszystko na szybko. Usiądź na spokojnie tydzień lub dwa przed wybraną datą przyjęcia i zaplanuj je krok po kroku.

Zacznij od wyboru motywu przewodniego przyjęcia. Dzieci, niezależnie od wieku, uwielbiają imprezy tematyczne. Zastanów się, co aktualnie najbardziej interesuje i cieszy Twoje dziecko. Czy lubi jednorożce? Samoloty? A może morskie klimaty? Po dokonaniu wyboru trzymaj się motywu w kwestii atrakcji i dekoracji. Trzymanie się wybranego tematu stworzy wyjątkowy klimat przyjęcia na cześć Twojej Pociechy.

Kolekcja SAMOLOTY       Kolekcja JEDNOROŻEC

KOLEKCJA SAMOLOTY                                        KOLEKCJA JEDNOROŻEC

Po wyborze motywu stwórz razem z dzieckiem listę gości. Tak naprawdę ogranicza Was tylko metraż Waszego mieszkania. Wspólnie zastanówcie się, czy urządzić dużą imprezę z całą klasą, czy grupą przedszkolną. Czy może lepiej urządzić kameralne przyjęcie z najbliższymi koleżankami i kolegami. Do stworzenia zaproszeń wykorzystaj kreatywność Twojego dziecka. Dopilnuj jedynie żeby na zaproszeniach znalazły się niezbędne informacje, takie jak: imię zapraszającego, imię zapraszanego oraz data i godzina wydarzenia.

Kolejnym krokiem jest zadbanie o oprawę przyjęcia. Papierowa zastawa, dekoracje i balony to wszystko czego potrzebujesz, żeby Twój dom wyglądał jak najpiękniejsza sala zabaw. Nie masz czasu lub pomysłu jak to wszystko razem połączyć i zestawić. W Naszym sklepie stworzyliśmy dla Ciebie wygodny dział z podziałem na kolekcje tematyczne (sprawdź tutaj). Wybierając konkretny motyw, proponujemy Ci niezbędne akcesoria. Bez stresu i wielogodzinnych poszukiwań znajdziesz wszystkie potrzebne dekoracje.

W tym momencie czas pomyśleć o atrakcjach. Na początku załóż ramy czasowe imprezy. Optymalny czas to 3-4 godziny. W tym czasie dzieci zdążą się wybawić i co nieco zjeść. Upewnij się, że zaplanowałaś wystarczająco dużo atrakcji, aby zapewnić im rozrywkę! Planując wcześniej atrakcje i trzymając się planu, nie będziemy zmuszeni na poczekaniu wymyślać zabaw dla znudzonych imprezowiczów. Możliwości jest mnóstwo. Podczas planowania zabaw postaw na sprawdzone i przez lata wykorzystywane pomysły. Dzieci uwielbiają zgadywanki i zagadki. Przygotuj wcześniej zagadki lub hasła do kalamburów i daj się zarazić śmiechem podczas ich odgadywania. Dobrym pomysłem są także zabawy ruchowe najlepiej w rytm muzyki. Wśród nich popularna „Muzyka Stop” lub „Tańczące krzesła”. Innym pomysłem może być zabawa w odgadywanie smaków z zasłoniętymi oczami. Niech każdy maluch poczuje się jak genialny szef kuchni.

Jeśli nie masz ochoty lub czasu na organizację zabaw, alternatywą jest skorzystanie z usług animatora. Sympatyczni animatorzy mają wiedzę i potrzebne umiejętności, żeby zadbać o rozrywkę podczas całego przyjęcia. Podczas gdy oni będą stawać na głowie, żeby każde dziecko świetnie się bawiło, Ty ze spokojem zajmiesz się upamiętnianiem tego dnia na fotografiach. 

Osobnym, a zarazem ostatnim aspektem jest wybór przekąsek i słodkości. Nie przemęczaj się specjalnie. Nie każdy rodzic musi być najlepszym szefem kuchni i jeszcze zdolniejszym dekoratorem w jednym. W Twojej okolicy na pewno jest zdolna i ambitna dekoratorka tortów, która spełni każde marzenie Twojego dziecka i dopasuje tort do tematu przewodniego przyjęcia. A jedzenie - nie ma nic bardziej integrującego grupę dzieciaków niż wspólne gotowanie. Zróbcie razem np. pizzę. Dzieciaki będą miały super zabawę na godzinę, a Tobie odpadnie stanie w kuchni całe przedpołudnie. Pamiętaj, że dzieci zajęte zabawą nie będą dużo jadły, więc nie przesadzaj z ilością potraw. Zadbaj o wodę i zdrowe napoje dla rozbrykanej gromady.

Organizacja urodzin wcale nie jest tak skomplikowana jak się spodziewaliście, prawda? Trzymając się przedstawionego planu podczas przyjęcia, będziecie mogli zrelaksować się i cieszyć razem z dzieckiem tym ważnym dla niego wydarzeniem.

Najmłodszym i ich rodzicom życzymy niezapomnianych wrażeń podczas każdego przyjęcia!

Zespół Bawianki

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl